Fotografia ślubna to cztery tematy zdjęciowe składające się w jedną historię. Postaram się omówić każdy, w kontekście wykonywanych przeze mnie zdjęć. Mam nadzieję, że to okaże się pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Przygotowania

    Dzień zdjęciowy zazwyczaj zaczyna się sesją w salonie fryzjerskim. Panny Młode decydują się na nią, właśnie z uwagi na możliwość wykonania niepowtarzalnych ujęć w kolorowych wnętrzach, wypełnionych lustrami i ciekawymi dla oka detalami. Po przygotowaniu wymarzonej fryzury, następuje sesja z udziałem wizażystki. To kolejna szansa na bardzo ciekawe zdjęcia portretowe, charakteryzujące się dużą plastyką, skupieniem na szczegółach i całym procesie stylizacji. Choć sesje te wkraczają mocno w sferę osobistą kobiety, to jednak jestem przekonany, że warto je popełnić właśnie dla tych kilku „perełek” godnych albumu.

    Fryzura i wizaż gotowe, suknia wisi na wieszaku, buty stoją koło łóżka, a napięcie rośnie. Mamy zazwyczaj pytają mnie, czy zawsze spotykam się z taką nerwówką. -Szczerze? – pytam, oczekując potwierdzenia.  – Zawsze – odpowiadam.

   Na zdjęciach nie może zabraknąć zakładania sukni. Zazwyczaj fotografowany jest sam finał, zapinanie guzików lub zamka, zakładanie butów, rękawiczek i biżuterii. Kolejny bardzo ważny moment to błogosławieństwo rodziców. Emocje często biorą górę i trudno opanować wzruszenie. – Mamo, miałaś nie płakać, teraz i ja będę…

Ceremonia ślubna

   To najważniejszy i najtrudniejszy element reportażu ślubnego. Tych zdjęć nie da się niczym zastąpić, dlatego w żadnym wypadku nie powierzaj tego zadania amatorowi. Dlaczego?Przecież on robi tak śliczne zdjęcia – dodasz. W kościołach jest mało światła. Takie warunki wymagają użycia profesjonalnych korpusów z matrycami produkującymi małą ilość szumów przy wysokich czułościach ISO, jasnych obiektywów stało-ogniskowych o niskich wartościach przesłony, zapewniających odpowiednią jakość odwzorowania. Nie bez znaczenia jest opanowanie oraz wyczucie chwili i miejsca (należy pamiętać o liturgii). Sporo dzieje się podczas składania życzeń. Kolorowe kwiaty, wymiana serdeczności, pocałunki, nieraz śmieszne prezenty – to wszystko warto to zapisać, nie tylko w pamięci, ale i na zdjęciach.

Wesele

    Zdjęcia na weselu realizowane są z wykorzystaniem dodatkowych lamp błyskowych, sterowanych radiowo, z korpusu. Daje to o wiele lepsze rezultaty niż pojedyncza lampa błyskowa. Żywiołowa zabawa, emocje, ciekawe sytuacje są przedmiotem „polowania” fotografa. Początkowo goście starają się kontrolować sytuację, jednak szybko orientują się, że muszą pogodzić się z faktem, iż przed teleobiektywem, celującym z drugiego końca sali, tak naprawdę nie ma ucieczki. Poza zabawą dokumentowane są wszystkie istotne elementy wesela takie jak krojenie tortu, oczepiny, podziękowania rodzicom. Na zdjęciach można zobaczyć wszystko z innej perspektywy. Często są to ciekawe sceny, które podczas wesela umknęły uwadze.

Sesja plenerowa

    Sesja w plenerze z reguły wykonywana jest w innym terminie niż ślub. Jest kilka powodów przemawiających właśnie za takim rozwiązaniem. Nie jesteśmy uzależnieni od pogody. Nie ograniczają nas czas, pora dnia i miejsce. Nie pozostawiacie gości samych na sali. Jesteście wypoczęci.  Można zmienić fryzurę, makijaż. Nie ma obawy o ewentualne zabrudzenie sukni i można biegać boso po piachu, wejść do opuszczonej fabryki lub nawet do wody. Zdjęcia będą ciekawsze i na pewno  będzie ich  więcej. Plan sesji plenerowej ustalamy wspólnie. Moje propozycje zawsze opieram o Wasze preferencje, wizje i marzenia. Gwarantuję miłą atmosferę i bardzo dobre zdjęcia.

Wykonanie zdjęć jest usługa dość specyficzną i jej wycena nie jest rzeczą prostą, gdyż uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Doszedłem do wniosku, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zaproponowanie Wam trzech pakietów usługowych  z opcją zakupu albumów. Przykładowo wybieracie:  Pakiet ZŁOTY, Alubum 100, dla Rodziców dwa Albumy 24.

PAKIET SREBRNY
 • reportaż ślubny – ceremonia, wesele do oczepin
 • sesja plenerowa w innym terminie – jedna lokalizacja do 2h pracy
 • 200 zdjęć na płycie DVD
2000 zł
PAKIET ZŁOTY
 • reportaż ślubny – przygotowania, ceremonia, wesele do oczepin
 • sesja plenerowa w innym terminie, dwie lokalizacje, do 4h pracy
 • 350 zdjęć na pendrive
 • wybór zdjęć do albumu (system selekcji prac online)
2500 zł
PAKIET PLATYNOWY
 • reportaż ślubny – przygotowania, ceremonia, wesele do oczepin
 • sesja plenerowa w innym terminie, kilka lokalizacji, do zmroku
 • wszystkie udane zdjęcia (min.500) na pendrive
 • wybór zdjęć do albumu (system selekcji prac online)
 • prezentacja multimedialna FullHD na pendrive
3000 zł
ALBUM 100
 • ekskluzywny album klasyczny
 • oprawa skóra ekologiczna
 • wkład włoski
 • karty czarne zaokrąglone
 • 100 stron 33×33 cm
 • pergamin ozdobny, zaokrąglony
 • 100 dobitek 15x23cm
 • wklejanie
600 zł

W przypadku gdy żaden z pakietów nie jest dla Państwa odpowiedni bardzo proszę o określenie oczekiwań w celu sporządzenia wyceny specjalnej. Do cen należy dodać koszt dojazdu 1.23zł/km licząc z Zabrza. W przypadku odległości powyżej 150km również koszt noclegu. Wszystkie ceny zwierają podatek VAT 23%. W celu sprawdzenia terminu proszę o wysłanie poniższego formularza. Odpowiem tak szybko jak to będzie możliwe.